ANASAYFA

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak her yıl “İktisat Öğrencileri Kongresi” düzenlemekteyiz. Kongremiz başlangıçta ulusal düzeyle yapılırken, 2006 yılından itibaren uluslararası nitelik kazanmıştır. Bu yıl on dokuzuncusunu düzenlemekten büyük gurur duyduğumuz kongremiz 26-28 Nisan 2017 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecektir. Kongrenin ana teması “Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresinin 20. Yılında Dünya’da ve Türkiye’de Gelişmeler” olarak belirlenmiştir.

Geçtiğimiz yıl kongremize içlerinde Almanya, İsviçre, Fransa, Hollanda, İngiltere, Çin, Azerbaycan, Gana, Fas, Tunus, Mogolistan, Iran ve Hindistan üniversitelerin de bulunduğu ülkelerden 182 bildiri özeti gönderilmiş, bu bildiriler arasından 92 sözlü bildiri ve 12 poster bildiri sunulmaya hak kazanmıştır.

20. ULUSLARARASI İKTİSAT ÖĞRENCİLERİ KONGRESİ’ne yurtiçi ve yurtdışından tüm üniversite öğrencileri, kamu ve özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğretim üyeleri davetlidir.

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
20. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi
Organizasyon Komitesi